mmGPS

Komatsu Greder s najpresnejšou výškovou navigáciou

 

Pred nedávnom firma SURVEYE, s.r.o., zástupca značky TOPCON na Slovensku, nainštalovala nový, unikátny systém milimetrového GPS riadenia - 3D mmGPS systém na greder  KOMATSU GD675  firmy EUROVIA SK, a.s.

Jedinečná technológia firmy Topcon umožňuje ako prvá na svete navigovať zemný stroj s využitím GPS a pritom dosahovať milimetrovú presnosť vo výške. Doterajšie používanie GPS technológie pre navigáciu zemných strojov fungovalo s limitom presnosti výškovej zložky. Pre niektoré aplikácie (posledné konštrukčné vrstvy komunikácie, frézovanie a pokládka asfaltu) nebola výšková presnosť samotného GPS systému dostačujúca.

Firma TOPCON ako líder v odvetví vyvinula systém milimetrového GPS (mmGPS), ktorý tento výškový limit odstraňuje. Základom systému mmGPS je 3D GPS navigácia, ktorá je doplnená a presný laserový prístroj. Ten je umiestnený na výškovom bode v blízkosti stavby a zabezpečuje vysielanie výškových korekcií, ktoré zemný stroj vďaka špeciálnemu senzoru dokáže prečítať a použiť na určenie správnej výšky s milimetrovou presnosťou.

Systém milimetrového GPS firmy Topcon je jedinečným riešením pre veľmi presné aplikácie v oblasti navigácií zemných strojov.

 

survey topcon sokkia

ÚvodO spoločnostiKatalóg príslušenstvaProjekty Kontakty Ochrana osobných údajovCookies

© 2023 Copyright SURVEYE

Návrat hore